Ma Johannal fúrtunk-faragtunk a laborban, aztán leszedtünk az asztalról kismillió optikát, aminek semmi értelme sem volt, így lerövidítettük a lézerfény útját vagy két méterrel. Nem is értem, történelmi okoknál fogva voltak azok az elemek fent, de ez nem olyan, mint az evolúció, hogy nem lehet megszabadulni a már használatban nem lévő génektől... Johan kicsit rendmániás, ami a laborban tök jó, rám is teljesen átragadt a pakolhatnék (kategorizálni én is szeretek, csak otthon elpakolni a cuccaimat nem), még pár fiókot is feliratoztam. Lassan közeledünk a megoldás felé, már csak az a kérdés, hogy a reakció, ami miatt ezt az egész herce-hurcát csináljuk, fog-e működni. Ajánlom neki egyébként...
Írok egy kicsit akkor a kedvenc rádióműsoraimról, talán még nem írtam róluk. Az egyik a Cartalk. Ezt egy testvérpár vezeti. Bárki betelefonálhat, akinek valamilyen gondja van az autójával. El kell mondani, hogy mi a baj, sokszor az autó hangját is kérik, hogy próbálják meg utánozni. A legtöbb esetben meg is tudják mondani, hogy mi a baj és mi a teendő. Az egészben persze az a jó, hogy a két műsorvezető pasas nagyon vicces, sokat röhögnek és folyamatosan tolják a poénokat.
A másik kedvencem egy vetélkedő. Illetve mondjuk a Heti hetes és egy kvízjáték keveréke. Különféle fordulók vannak és ketten játszanak egymás ellen azt hiszem. Felolvasnak egy aheti hírt, pl. hogy "Vasárnap lemondott ..., Magyarország miniszterelnöke", és akkor meg kell mondaniuk, hogy ki az. Szóval ha valaki minden hírt tud azon a héten, akkor ki tudja egészíteni. Persze mindig raknak bele bulvárhíreket is, és az egyes fordulók kicsit különböznek. Az ember egyrészt megtudja belőle a híreket, másrészt meg ha nem tudják a választ, akkor általában valami viccel ütik el a dolgot, szóval ez is vicces műsor.
A harmadik is vetélkedő és ez is vicces. Itt furcsa angol szavak definícióját kell megadni, vagy definíciók közül választani (otthon is játszottam ilyet, magyar értelmező kéziszótárral, nagyon jó játék). Persze az angol nyelv kimeríthetetlen. Gondolom tudtátok, hogy az angolban van a legtöbb igazi szó. Mert míg a magyar, a német és még gondolom sok másik nyelv egy fábol készült botot fabotnak hív, addig garantáltan az ilyenekre van angol szó, amiben sem a fa, sem a bot nem szerepel (most csak hoztam egy nemlétező példát, túl késő van, hogy rendeset találjak). Na meg az angol eredetileg germán nyelv, viszont nagyon sok latin és francia szavuk van (na most eszembe is jutott egy példa, a teniszütő).
Ma hallottam egy jó közgazdasági tanmesét ebéd közben. Van egy óvoda, ami 5-kor zár és a szülőknek megmondták, hogy vigyék el legkésőbb ötig a gyerekeiket. Persze mindig valakik késtek, ezért sokszor nem tudtak az alkalmazottak időben hazamenni. Az óvoda egy idő után megelégelte a helyzetet, és bejelentette, hogy holnaptól kezdve minden egyes perc késésért fizetni kell, mondjuk 3 dollárt. Találjátok ki, hogy mi történt! Több szülő késett, mint előtte bármikor. Ki tudjátok találni, hogy miért?
Azért, mert a fizetéses rendszer előtt a szülők kényelmetlenül érezték magukat, ha késtek, hiszen ezzel rosszat tettek az óvónőknek. A szégyen, a ciki és a hasonlók tartották őket vissza. Amint fizetőssé vált a késés, eltűnt mindenféle rossz érzés, többé nem volt ciki késni, hiszen csak fizetni kell és kész.
1 megjegyzés:
ezert van az, legalabbis NCben, h nem 3 dollar hanem sokkal tobb, mert ez nem csak tanmese, hanem real life.
Megjegyzés küldése